<BGSOUND src=\"https://www.atasehiryogamerkezi.com/wp-content/uploads/Jai-Uttal-Beggars-and-Saints_song365.cc.mp3" loop=infinite>

Vinyasa Yoga

gul-berberoglu-1Neden Vinyasa Yoga yapmalıyız?

Vinyasa Yoga,her nefeste bir duruştan ötekine geçilen, akışkan bir yoga tarzıdır.

1) Müthiş bir kardiyo çalışmasıdır.

2) Akışla yapılan hareketlerde yoğun nefes kullanılır ve kişi terleyerek toksin atar.

3) Hareketlerdeki geçişler ve dinamizm sayesinde,kişiye gündelik yaşamındaki dinamizme uyum sağlayarak akışta kalma becerisi verir.

4) Bedeninizin limitlerini zorlamayı öğrenirsiniz..Güçlendirici,esneten pek çok hareket çeşitlemeleri her ders bedenin farklı bölgelerini çalıştırır. Böylece bedende ayak parmakucundan         başın tepesine kadar her nokta çalışmış olur.Bedendeki her bir hücre oksijenlenir.Omurga oksijenlendikçe duruş ve duygudurumuna kadar etki eder.

5) Kendinizi harekete ve onu takibe öyle odaklarsınız ki tüm çalışma boyunca akışta kalır,günün stres ve endişelerinden uzaklaşırsınız.

6) Son derece eğlencelidir ve sürprizlerle doludur.Müziğin tınıları,hareketlerin geçişleri sizi sanki dans ediyor gibi mest eder.Her ders farklı hareketler sayesinde kişi bedeninin                         kısıtlanmalarını ve güçlü noktalarını fark etmiş olur. Bu büyük kazanımdır…

Bedenin her çabayla ve çalışmayla geçirdiği aşama zihne de büyük bir etki yaratır.Bazı şeyleri zamana bırakmayı ,bazı yapamadıklarımızı kabullenmeyi öğreniriz.

Powered By Retrojans