<BGSOUND src=\"https://www.atasehiryogamerkezi.com/wp-content/uploads/Jai-Uttal-Beggars-and-Saints_song365.cc.mp3" loop=infinite>

REİKİ

Reiki Çakra Dengelemesi

Enerji bedenimizde bir rahatsızlık oluştuğunda,bu zihinsel aktiviteye neden olur ve düşünceler başlar.
“Ben asla hiçbir şeyi başaramayacağım”
“Başıma hep kötü şeyler geliyor ”
Kendimizi kızgın,üzgün,hayal kırıklığına uğramış hissederiz.
Bu tip duygular hormon bezlerini aktive ederler ve kimyasal tepkilere dönüşür.
Sonuç olarak bedenin belli bölgelerinde enerji kanalları tıkanmaya başlar.Enerji akmaz ve hastalıklar başlar.
REİKİ tıpkı borularda akan yüksek basınçlı su gibi çalışır,bedenin enerji kanallarındaki düğümleri açar,tıkanmaları giderir.
Önce reiki çakra dengelemesi yapılacak kişinin enerji bedeni (AURA) tütsü ile temizlenir.Uygulama yapılacak kişi rahat bir pozisyonda uzanır ve çakra dengelenmesi yapılır.
Bu uygulama danışman kişinin rahat bir şekilde hiç bir çaba sarfetmeden yaptığı bir uygulamadır.Ortalama 1 saat sürer.Reiki çakra dengelemesi uygulayan uzman,danışanın 7 enerji merkezine( çakra) karşılık gelen noktaları elle dengeler.
Çakra dengelemesi her zaman kişinin iyiliğine çalışır ve farkındalığını geliştirecek tecrübeleri o kişiye çeker.Hiç bir risk oluşturmaz.

Reiki’ nin Faydaları

Öncelikle Parasempatik sistemi aktive ederek bedenin gevşemesini sağlar.
Gevşeme sonucu beyinden endorfinler salınmaya başlar.
Endorfinler kasları gevşetir.
Kasların gevşemesi hücreler arasındaki boşluğun artmasını sağlar; bu da sirkülasyonun artmasına neden olur.
Şifa seansı hormonal olarakta fayda sağlar.Kişinin regl dönemi ağrılarında hafifleme ve düzelme en sık görülen etkilerdendir.
Melatonin salgısı düzenlendiği için uykusuzluk için birebirdir.
Kişinin şekere ,asitli içeceklere ve hatta alkol sigara gibi bağımlılıklara büyük ölçüde yardımcıdır.Bedenden toksin atışı gerçekleştiği için kişiye zarar veren ve iyi gelmeyen gıdalardan uzaklaştığı görülür.Zaten bedendeki serotonin salgısı hem duygusal hem bedensel doygunluk sağlar.
Şifa seansı bedendeki eterik enerji akışı yani prananın düzenlenmesi olduğu için kişiye olumlu arkadaşlıklar ve her türlü olumlu enerjiyi aura alanına çeker.
Bazen bu terfi, yeni bir iş ,ev değişimi olarakta hayatına akabilir.Rızk bollukta gözlenen bir değişim sağlar.Kısaca kişiyi kısıtlayan enerjilerden kurtarıp büyüten ve genişleten enerjileri hayatına çeker.
Bel veya sırt ağrıları gibi bedensel sıkıntılara da iyi gelir.
Kısa sürede öfke kontrolü sağlandığı Ve kişinin daha stabil,dingin bir enerjiye kavuştuğu görülür.Farkındalığı yükselten bir süreç olduğu için hayatını kısıtlayan konularda bir çözüme ve değişime kişiyi yönlendirir.Özgüveni artırı.
Dalak meridyeninin aktif olduğu durumlarda görülen,halsizlik,dalgınlık,dikkat Ve konsantrasyon eksikliğine fayda sağlar.


Amerika’da reiki çakra dengelemesi uygulayan hastanelere örnek;
Yale University Hospital,University of Michigan Hospital,Throat Hospital in New York,Memorial Sloane Kettering Hospital,South Pointe Hospital,Imperial Point Medical Center,Ayrshire Central Teaching Hospital,Kirklandside Hospital,Ailsa Hospital,Croy Day Hospital,St. John’s Hospital,Elliot Regional Cancer Center,Portsmouth Regional Hospital in Portsmouth,California Pacific Medical Center,Kent County Hospital, R.I,Brookhaven Hospital,Meriter Hospital in Madison,Baptist Hospital in Nashville,Hartford Hospital,The Charlotte Hungerford Hospital,Thompson Hospital,Columbia Presbyterian Hospital,Beth Israel Hospital,Kesler Institute,California Pacific Medical Center,Portsmouth Regional Hospital,Marin General Hospital,Lynden Hill Clinic,Veterans Hospitals.California Pacific Medical Center

Powered By Retrojans